O nas

Nazywam się Jakub Pacan i od przeszło 9 lat zajmuje się doradztwem podatkowym. W 2014 roku uzyskałem wpis na listę doradców podatkowych (nr wpisu 12481).

Wybór tej drogi życiowej to nie przypadek - od zawsze z pasją podchodziłem do problemów natury podatkowej. Już na studiach uczestniczyłem w wyjazdach zagranicznych poświęconych międzynarodowemu prawu podatkowemu (m.in. CEE Vienna International Tax Law Summer School), a praca magisterska poświęcona niedostatecznej kapitalizacji była tylko zwieńczeniem tego okresu życia.

Doświadczenie zdobywałem następnie w dwóch firmach z tzw. Wielkiej Czwórki w ich praktykach podatkowych zlokalizowanych we Wrocławiu. Nie chcąc tracić jednak kontaktu z teoretyczną stroną prawa podatkowego prowadziłem również zajęcia m.in. z Prawa Finansowego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz publikowałem artykuły w tytułach takich jak Przegląd Podatkowy czy Dziennik Gazeta Prawna.

Obecnie skupiam się na rozwoju własnej działalności dedykowanej przede wszystkim podmiotom zajmujących się zawodowo - pośrednio lub bezpośrednio - prawem podatkowym.

Prywatnie jestem pasjonatem podróży górskich - zarówno w formie wędrówek pieszych jak i przez pokonywanie problemów wspinaczkowych.